И утре многу топло време со температура до 34 во Битола

Јуни 22, 2022

МАКСИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ (во °С)

22 Попова Шапка, 25 Лазарополе, 27 Крушево, 28 Маврови Анови, 29 Берово, Крива Паланка, 30 Охрид, 31 Претор, 33 Скопје – За. Рид, Прилеп, Штип, Тетово, Виница, 34 Битола, 35 Струмица, 36 Демир Капија, 38 Гевгелија.  
 
ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Утре во западните делови ќе дува засилен северозападен ветер и од пладневните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а локално процесите ќе бидат во форма на невреме со засилен до силен ветер и појава на град.
 
Во следните денови ќе се задржи многу топло време, особено во јужните делови од земјата. Нестабилно ќе биде и во сабота, а од недела се очекува постепено стабилизирање на времето.
 
 
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани