2win800x200

Апсење на Широк Сокак - полицијата приведе три момчиња дилери на дрога

Ноември 25, 2022

На Широк сокак во Битола полицијата пронајде дрога кај три момчиња. 

На 24.11.2022 на ул.„Широк сокак“ во Битола, полициски службеници од Полициска станица Битола ги лишиле од слобода М.М(24), Д.Т.(24) и В.Т.(24), сите од Битола, затоа што кај нив била пронајдена и одземена прашкаста материја, стои во денешниот полициски билтен. 

По документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава. 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани