Фотовест- Пелистер завеан во снег

Декември 02, 2022
Фото: Пецо Стојчевски Фото: Пецо Стојчевски

На Пелистер зимата доаѓа и пред официјалниот календарски почеток, па така деновове телевизискиот пункт Антена на највисолиот врв на 2601 метар  е завеан во снег. Пецо Стојчевски, вработен во ТВ пунктот на МРТВ, за апла.мк ја отстапи оваа фотографија и вели дека снежната покривка на Пелистер е половина метар, но,  на места има и подебели наноси од снег

 

received 2130633517121277

received 851843196241527

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани