Притворена битолчанка која во саботата ограби златара во Старата чаршија

Декември 19, 2022

Денеска  во Битола, полициски службеници од Криминалистичката полиција при СВР Битола ја лишиле од слобода Б.П.(37) од Битола, која  се сомничи дека во саботата на 17 декември извршила кражба во златарница во Стара чаршија во Битола.

Во службен разговор во полициска станица Б.П. го признала делото, а одземеното било пронајдено и вратено на сопственикот.


По целосно документирање на случајот против неа ќе биде поднесена соодветна пријава.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани