2win800x200

Акции на Шумската полиција против нелегална сеча на огревно дрво

Јануари 09, 2023

Битолската шумска полиција и на почетокот на оваа година со полни раце работа. Во неколку акции против нелегалната сеча и транспортот на огревни дрва одземемени се две патнички моторни возила, моторна пила и околу 3 м3 огревни дрва. Против сторителите ќе бидат поднесени соодветни пријави.

 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани