2win800x200

Акции на битолската шумската полиција против дрвокрадците

Април 26, 2023

Изминатата недела битолската шумска полиција во неколку одделни акции против нелегалната сеча и транспорт на дрва одзеде две моторни пили, како и една рачна пила.

Против сторителите на нелегалната сеча ќе бидат поднесени соодветни пријави до институциите.

 

received 127215957004734

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани