Webp.net gifmaker

Пет лица од 7 новозаболени се семејни кластери, информитаат од ЦЈЗ. Во  Битола има 153 регистрирани позитивни лица, а  во моментот 70 се активни случаи. 

 

 
Денес на регионот за ЈЗУ Центар за јавно здравје- Битола се регистрирани  5 нови случаи на COVID-19:

Жителите од улицата „Север Југ“ во Битола се жалат дека покрај  контејнерите  постојано се создава  депонии од стар мебел. Така е и денеска, каде  несовесни граѓани се ослободиле  од старата покуќнина, па стариот лежај се најде покрај контејнерот заедно со дотраената врата. Но, не само овде, ова е секојдневие низ Битола

Во повеќе наврати сме информирале, но повтоно ќе потсетиме, дека секое семејство, секој граѓанин кој одлучил да се ослободи од кабастиот отпад треба навреме да пријави во ЈП Комуналец за негово подигање со што ќе се избегнат вакви грди слики низ градот.
viber image 2020 08 01 15 58 07
 

viber image 2020 08 01 15 58 06

 

 

Петмина битолчани се позитивни на КОВИД-19 регистрирани во последните 24 часа, а меѓу седумте вкупно починати во државата  е и 27 годишен битолчанец  кој ја изгуби битката со вирусот. Во Битола денес има пет оздравени. Со ова во вкупниот број на заболени се искачи на 142, а болеста  е во тек кај 73 лица од Битола.

 

Денес во Битола се регистрирани 2 позитивни лица, на возраст од 28 и 30 години, кои се хоспитализирани во Клиничка болница – Битола. Вкупниот број на активни случаи во Битола изнесува 69. На Инфективното одделени бо Клиничка болница Битола се хоспитализирани 31 пациент од регионот.
 
Страница 1 од 67

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани