Празничен Музички маратон на Државното музичко училиште во Битола

Ноември 02, 2023

Трета година по ред младите музичари од Државното музичко училиште ќе го прославуваат денот на градот, 4 ноември, со своите изведби. Оваа година, Музичкиот маратон ќе го организира Државното музичко училиште во соработка со Општина Битола, на кој ќе настапат 100 ученици од 6 до 18 годишна возраст, распоредени во 5 концерти. ?Концерт 11 часот ?Концерт 12 часот ?Концерт 13 часот ?Концерт 17 часот ?Завршен концерт 19 часот Битолчани се топло добредојдени да бидат дел од овој голем настан.

Отвори фотографија

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани