Лага е дека се киднапираат деца-МВР со апел граѓаните да не наседнуваат на дезинформации

Ноември 16, 2023
МВР соопштува-Граѓаните да не наседнуваат на дезинформации, полицијата ја гарантира безбедноста
Министерството за внатрешни работи ги демантира лагите кои некои лица ги пласираат преку социјалните мрежи за некакви наводни киднапери. Нема ниту едно одземено дете, ниту било какви киднапери. Апелираме да не се шират дезинформации по социјалните мрежи кои имаат за цел да ги вознемират граѓаните. Полицијата е присутна насекаде и ја гарантира безбедноста на граѓаните.
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани