Донација на книги на германски јазик во Горната гимназија од Здружението за македонско-германско пријателство и соработка

Ноември 16, 2023
Здружението за македонско-германско пријателство и соработка во Гимназијата „Јосип Броз Тито“ донираше  книги на германски јазик од значајни германски автори, за  училишната библиотека.
-Оваа донација е исклучително важна за нас, бидејќи учениците кои веќе зборуваат германски јазик, ќе имаат можност да изнајмат и читаат книги на тој јазик.
Им се заблагодаруваме за донацијата и посакуваме уште многу вакви заеднички соработки, велат од Горната гимназија.
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани