Утрово најстудено во Битола - 10 степени

Ноември 27, 2023

 

МИНИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ (во °С)
-10 Битола, Берово, Попова Шапка, Маврови Анови, -8 Прилеп, Дебар, Крушево, -7 Охрид, -6 Тетово, Крива Паланка, Демир Капија, -5 Скопје-Петровец, Велес, Кавадарци, Претор, -4 Струмица, Штип, -3 Скопје-Зајчев Рид, Куманово, Виница, -2 Дојран, Гевгелија.
СНЕЖНА ПОКРИВКА во 7 часот (во cm)
20 Ѓуриште, 19 Пожаране, 18 Дебар, 16 Маврови Анови, 14 Битола, 13 Берово, Крушево, 12 Крива Паланка, 7 Прилеп.
Можно е да е слика од нацрт и текст
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани