2win800x200

Релативно мирно помината новогодишна ноќ на подрачјето на СВР Битола

Јануари 01, 2024
На 31.12.2023  во 23.00 часот,во СВР Битола  В.Т. од Битола пријавил дека на ул.„Свети Нектариј Битолски" бил физички нападнат од  Т.С. и Н.В. двајцата од Битола. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.
 
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани