2win800x200

СВР Битола приведе бегалец од затвор, осуден на 15 години затвор

Јануари 05, 2024

Денеска од страна на полициски службеници за РЦГР ЈУГ и СВР Битола лишен од слобода е Б.М. (62) од Крушево, кој бил баран со централна потерница по наредба на КПУ Идризово поради бегство од затворот.

Б.М. е осуден на 15 години казна затвор по чл.123 од КЗ на РСМ, а за доиздржување има 7 години 5 месеци и 7 дена.

Лицето ќе биде спроведено во казнено поправната установа.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани