2win800x200

Двајца млади битолчани на 23 години фатени со дрога

Јануари 05, 2024

На 04.01.2024 во 20.40 часот на ул.„Илчо Стојановски” во Битола, полициски службеници од СВР Битола ги лишиле од слобода Х.В.(23) и Д.Р.(23), двајцата од Битола, затоа што при преглед кај нив, кај Х.В. била пронајдена марихуана. По документирање на настанот ќе следува соодветна пријава.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани