2win800x200

Претрес во Битола, приведен дилер, пронајдена дрога

Јануари 04, 2024

 

Денеска (04.01.2024) полициски службеници од СВР Битола го лишиле од слобода М.Т.(19) од Битола. Имено,по добиена наредба од Основен суд Битола, извршен е претрес во домот и помошните простории кај М.Т.(19) од Битола . При претрес во домот пронајдена е марихуана, дигитална вага со траги од марихуана, метална дробилка, како и пиротехнички средства. По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани