2win800x200

ОК на ВМРО-ДПМНЕ со реакција на прес конференцијата на Ивона Трифунов од СДСМ

Февруари 27, 2024
 
Вмро Дпмне Битола со реакција на вчерашната прес конференција на Ивона Трифунов од СДСМ 
 
Ивона Трифунов, портпаролката на СДС која е новопечена вработена во Болницата во Битола е најмалку повикана да зборува за партиски вработувања.
Ивона Трифунов не запира со партиските вработувања сега на ред дојде за вработувања и нејзиното "БРАТЧЕ" кој е вработен во РЕК Битола во масовното вработување од 400 партиски војници.
СДС во последните денови од власта спроведува масовна партизација "ЕВАКУАЦИЈА" во која се згрижуваат само лица блиски на истакнати членови на СДС.
Госпоѓата "читач на текстови" од "пишувачот" кој зема плата како портпарол во ЕЛЕМ за брзо време ќе бидат јавно поразени за нивните манипулативни обиди да си играат со јавноста и битолчани.
Господинот Куновски има неуспешен обид да се сокрие позади уценетите портпаролчиња, само да порачаме дека нема да остане незабележан сокриен позади други "читачи" на текстови и лицемерното однесување.
Важно е заедно да ги поразиме!
Важно е државата повторно да биде на граѓаните !
 
 
Објавено од А.Б
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани