2win800x200

Маж од Долно Оризари се обидел да запали казино во Битола

Март 03, 2024

На 03.03.2024 во 02.15 часот во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од слобода Т.Т.(35) од с.Долно Оризари, битолско. Тој се сомничи дека на 02.03.2024 околу 22.30 часот со запалива течност предизвикал пожар во казино на ул.„Лазо Трповски" во Битола. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информира СВР Битола. 

 

 

Објавено од А.Б 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани