2win800x200

Битолчанец со трактор се обидел да влезе во казино во Битола, лишен е од слобода

Март 19, 2024

На 19.03.2024 во 00.30 часот во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од слобода П.К.(40) од Битола. Тој се сомничи дека на 18.03.2024 околу 23.35 часот со трактор оштетил влезна врата на казино во Битола, како и неколку столбчиња од парк пред влезот на казиното. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

 

 

Објавено од А.Б 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани