2win800x200

Над Црн Мост, Булеварот пуштен за сообраќај по вчерашната хаварија на водоводна цевка

Мај 30, 2024

Водоснабдувањето нормализирано.Сообраќајот од утрово се одвива непречено по Булеварот 1 Мај над Црн Мост во Битола каде вчера доцна попладнето пукна водоводна азбестна цевка Ф 300 и направи оштетување на коловозот. Екипи на ЈКП Водовод помогнати и од ЈКП Нискоградба до рано сабајлето работеа на санација на дефектот на водоводната цевка. Коловозот е израмнет со песок на деловите каде работеа екипите на санција на проблемот. 

441938284 770795981838039 5504312629589202182 n

441940583 1192903388294144 6260170372702133328 n

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани