2win800x200

Вработена во училиштето во Кукуречани пријавила колега за вербални закани

Јуни 08, 2024

На 07.06.2024  во 14.30 часот во СВР Битола, Б.Л.(47) од Битола вработена во основно училиште од  с. Кукуречани, битолско  пријавила дека нејзиниот колега  Д. Д. во дворот од училиштето агресивно се однесувал и и упатувал вербални закани. Се преземаат мерки за расчистување на настано

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани