2win800x200

Жешко лето-До четврток ќе се задржи сончево и многу топло време

Јуни 11, 2024
Сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа повремено засилен ветер од југозападен правец.
Во Скопје сончево и многу топло со мала облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од југозападен правец.
Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Времето утре 11.06.2024 Град Тмин. Тмакс. копие Тетово 16 35 15 33 Маврово 14 24 14 入 Кр.Паланка Kp. Паланка 30 Ckonje 15 Охрид Битола Прилеп Кр.Паланка Тетово 17 34 32 15 Св. Николе Св.Николе 꽃 入 ㅈ Берово 31 Св. Николе Штип Маврово 18 19 34 36 13 Штип л 꽃 20 32 38 Берово Д.Капита Струмица евгелина Д. Kanuja Охрид Прилеп 17 19 37 Струмица 39 Битола Гевгелита ув ув=8 8“
До четврток ќе се задржи сончево и многу топло време, а најтопло ќе биде во среда кога дневната температура наместа ќе достигнува до 40 степени. Промена на времето со локален пороен дожд, грмежи и пад на температурата се очекува во петок.
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани