2win800x200

Тешко повреден млад маж, работник во приватна фирма во Битола

Јуни 13, 2024

СВР Битола соопшти - На 12.06.2024 во СВР Битола, од Итна медицинска помош Битола било пријавено дека во Клиничка болница Битола со тешки телесни повреди го пренеле Г.Ј.(26) од с.Браилово, прилепско. Според пријавеното, тој се здобил со повредите при извршување на работни задачи во приватна фирма во Битола. Увид на местото извршила екипа на СВР Битола и за настанот бил известен трудов инспектор.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани