2win800x200

КОНСТРАКТА НА „СИМФОНИЈА НА ЅВЕЗДИТЕ“ НА ОТВОРАЊЕТО НА БИТОЛСКОТО КУЛТУРНО ЛЕТО

Јуни 22, 2024
На 03.07.2024 година како дел од „The Stars Symphony“ ќе настапи Констракта, или Ана Ѓуриќ која сите добро ја познаваме по нејзиниот автентичен и креативен настап на Евровизија во 2022 година, каде заврши на петто место со песната "In corpore sano". Со својот настап на Евровизија, таа ја освои наградата Марсел Безансон за уметничка изведба, официјална награда на Евровизија која се доделува за најдобра уметничка изведба, гласајќи од коментаторите од секоја учесничка телевизиска станица на Евровизија.
Како член на критички признатиот српски бенд Земља грува, таа настапувала на некои од најголемите музички фестивали во Србија и Западниот Балкан, вклучувајќи настапи пред артисти како Си Ло Грин и Нувел Ваг. Бендот исто така беше избран да го отвори последниот концерт на Ејми Вајнхаус во Белград во 2011 година.
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани