2win800x200

Доаѓа студено време и слаби врнежи од снег

Декември 10, 2018

Времето утре вторник, 11 декември, ќе биде променливо облачно и студено, а на места ќе провејува  снег. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Минималната температура во Битола ќе се спушти до -4 а максималната ќе биде 2. 

Во среда ќе биде стабилно со ниски минимални температури, од -10 до -3 степени, а максималните од 0 до 7 степени.

Во четврток на места ќе има врнежи претежно од снег со слаб до умерен интензитет и минимална температура од -8 до -1 степен.

Во петок и сабота по котлините ќе има услови за појава на магла и нешто повисока температура. Минималната ќе се движи од -4 до 2 степена, а максималната од 2 до 9. 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани