Webp.net gifmaker

Ќе се гради улицата покрај Градскиот стадион

Јули 10, 2020

 

Министерството за транспорт и врски го распиша тендерот со кој ќе врши во еден дел покривање на каналот кој врви низ поранешната касарна и преместување на еден негов дел кој врви покрај Градскиот стадион. Со тоа се отвора можност за поврзување на улицата која води низ касарната со улицата „Крушевска Република“ покрај градскиот стадион. Битола ќе добие нова градска артерија и растеретување на градскиот сообраќај. Ако се се одвива во ред, средината на септември е рокот кога би се почнало со реконструкцијата.
107823085 566442230698881 3335518828526311510 n
 
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани