Webp.net gifmaker

2 Август неработен ден за сите граѓани

Јули 27, 2021

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ („Службен весник на РМ“ бр.21/98 и 18/07), 02 Aвгуст (понеделник), Ден на Републиката е неработен ден за сите граѓани на Република Северна Македонија.

 

Министерството за труд и социјална политика на сите граѓани им го честита Денот на Републиката.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани