Салонот за убавина на Александра Даскалова оаза на природната убавина и нега

Септември 26, 2022

Александра Даскалова е млада битолчанка, претприемач сопственик на салонот за убавина и лична нега BE BEAUTY BU ALEKSANDRA во Битола.

Секоја современа жена и секој современ маж токму тука ќе го пронајдат својот рај надвор од брзото и хаотично секојдневие. Стручноста и професионалноста се одлика на салонот BE BEAUTY BU ALEKSANDRA. Салонот на Александра е препознатлив по пријателски пристап кон клиентите, како есенцијални принципи на работа. Тимот на BE BEAUTY BU ALEKSANDRA е секогаш спремен да одговори на сите предизвици, се со цел вашиот изглед да го доближи до перфекција. Салонот воведува современи светски козметички трендови и располага со професионални апарати со висок стандард.

„Нашиот салон за убавина работи од март 2020 година, со претходно мое искуство од 12 години. Се одлучив да отворам сопствен бизнис токму поради моето искуство и самодоверба, да бидам самостојна и да се докажам многу повеќе во сопствениот салон. Она што особено обрнуваме внимание е професионалноста и стручноста. Кај нас ги работиме комплетно третманите за лице и тело антицелулитни третмани, третмани за слабеење, масажи, педикири, депилации... За сите третмани имаме соодветна апаратура, тука би сакала да го издвојам третманот за лицето кој се темели на квалитет, во максимално хигиенски услови. Ништо не се користи по втор пат, вклучувајќи го и восокот  за депилација. Задоволните клиенти идат повторно и повторно и тука се стекнува апсолутна доверба кај нив. И нормално кругот се шири, на обострано задоволство. Секако тука игра улога и нашиот амбиент каде клиентите се чувствуваат сигурно и интимно.Она што ме радува е што имаме соработка со нашите клиенти, особено за третманите за слабеење.

И она што сакам да го напоменам е дека имаме цени кои се нормални и достапни за нашиот животен стандард“, вели Александра Даскалова, На крај Александра со порака – Секоја жена треба да се негува за да си ја задржи својата природната убавина, без агресивни третмани.

 

047 521 824 / 076 826 827

 

Нема достапен опис

Салонот BE BEAUTY BU ALEKSANDRA нуди разни третмани за лице, користејќи ја добро познатата и висококвалитетна германска козметика на Јансен.

 

-Што е тоа, кое ве прави толку посебни и блескате со самодоверба.

Се разбира, тоа се вештите раце на физиотерапевтите во BE BEAUTY BU ALEKSANDRA, кои неуморно го даваат максимумот за да ја измазнат и издренираат вашата кожа, но покрај тоа, голема улога имаат и дрвените сукала со кои се прави МАДЕРО терапија

Благодет, кој ќе го почувствува вашето тело.

Нема достапен опис

Нема достапен опис

 

 

-Кавитација и вакум, идеална комбинација при отстранување на масните наслаги и вишокот на течност во вашиот стомак!

Нашите дами и девојки го обожуваат овој третман, бидејќи на брз начин постигнуваат слабеење и обликување на стомакот.

Нема достапен опис

-Ултразвучен лифтинг на лице.

Овој метод на корекција е најефикасен, бидејќи ултразвукот продира длабоко во ткивото.

Резултирачкиот ефект е сличен на оној на хируршко затегнување.

Не само што се измазнуваат имитирани брчки, туку и подлабоки, со долготраен ефект.

Нема достапен опис

-Познато е дека жените повеќе си обраќаат внимание на својот изглед, но и тоа како изненадуваат и мажите!

Третман со радиофреквенција на лице има улога да

стимулира природна продукција на колаген, да ја затегне кожата и да ги редуцира брчките. Со третманот се намалува подбрадокот ги стеснува порите и го контролира себумот, ја регенерира оштетената кожа, го обликува лицето. Кожата станува сјајна, мазна, мека, еластична и затегната.

 

-Масажата е еден од најстарите начини што се применуваат за лечење и естетика со неа се врши дразнење на рецепторите т.е. елементите кои го примаат дразнењето на рецепторите – тетивите, мускулите и зглобовите. Така се прават импулси чии движења се насочени спрема централниот нервен систем, мозокот и од таму се враќаат спрема периферијата до оние делови кои ги масираме. Ефектот на местото на масирање е проширување на крвните садови, подобрување на исхраната на клетките, исфрлање на штетните материи и подобрување на болките.

 

-Што е Дерма Пен?

Третман со микро-игли на кожата, со минимален прекин кој промовира заздравување без лузни и природно производство на колаген во кожата за да го подобри изгледот на лузни - лузни од акни, брчки, пигментација и подмладување на кожата.

Нашите клиенти со задоволство ни ја даваат максималната поддршка и доверба, а за тоа зборуваат нивите здрави и насмеани лица.

Нема достапен опис

Нема достапен опис

Нема достапен опис

Нема достапен опис

Нема достапен опис

 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани