2win800x200

Жител на „Широк Сокак“ од балкон пукал кон куче скитник

Април 18, 2024

На 17.04.2024 во СВР Битола било пријавено дека на ул.„Широк Сокак” во Битола, З.Л.(63) од балконот на неговиот дом од воздушна пушка пукал кон куче скитник. За настанот бил запознаен јавен обвинител, а по преземени мерки, полициски службеници од СВР Битола од З.Л. одзеле воздушна пушка. По целосно документирање на настанот, против него ќе следува соодветна пријава.  

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани