2win800x200

„Комуналец“ - Поради горештините, Широк Сокак и Градското шеталиште ноќе се мијат, дење се полеваат зелените површини

Јуни 21, 2024

Со цел намалување на влијанието од топлотниот бран ЈП Комуналец покрај тековните активности во доцните ноќни часови изврши миење на улиците во централното градско подрачје, Широк Сокак и Градското шеталиште а се започна и со полевање на јавните зелени површини.

Можно е да е слика од 2 луѓе и улица

Можно е да е слика од улица

Можно е да е слика од 1 лице, трева и дрво

Можно е да е слика од 1 лице, облакодер и Бакингемска фонтана

 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани