2win800x200

Петровска-И Владата го потпиша договорот за реконструкција на Офицерски, ќе се гради оваа градежна сезона

Мај 15, 2019

 

 

Градоначалничката Наташа Петровска денеска потврди дека и Владата ставила  потпис на  договорот за реконструкција на Офицерскиот дом во Битола, така што градежните зафати ќе започнат оваа градежна сезона.

-Договорот за реконструкција на Офицерскиот дом во Битола ги доби сите потписи вклучително и од Владата од страна на господинот Анѓушев, така да останува да се изврши регистрација во Секретаријатот за европски прашања на тој договор и започнува тендерската постапка по истиот договор. Офицерскиот дом оваа градежна сезона во Битола ќе се гради, изјави на прес-конференција градоначалничката Наташа Петровска.

dogovor

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани