Webp.net gifmaker

По втор пат парето во Советот се паѓа кај Жаклина Наумовска

Јануари 14, 2020

Советничката од СДСМ Жаклина Наумовска и годинава беше најсреќна меѓу триесетината битолски советници кои го испочитуваа адетот и свртија мазник за Василица. Ова е втора година како ѝ паѓа парето меѓу советниците. 

„Честита Василица, посакувам успех во работата на Советот, носење на добри ослуки во интерес на граѓаните на Битола, на сите битолчани успешна и среќна да им биде Новата 2020 година“, пореча советничката Наумовска. .

 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани