Webp.net gifmaker

Државата ќе ги подмирува режиските трошоци на студентските и ученичките домови

Февруари 09, 2021

На последната седница Владата донесе 19 одделни одлуки за доделување финансиски средства на 19 студентски и ученички домови во државата со подмирување на режиски трошоци (за вода, електрична енергија, греење), набавки за храна за ученичките и студентските домови заради настанати непредвидливи ситуации од последиците од пандемијата со КОВИД-19, соопштија од Владата. Меѓу нив и домовите за средношколци и студенти во Битола. 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани