18 годишна битолчанка донесена почината во болница, со обдукција ќе се откриваат причините за смртта

Ноември 14, 2021

Вчера попладне во 17.00 часот во СВР Битола било пријавено дека во Клиничка болница Битола била донесена почината С.С.(18) од Битола.

Лекар констатирал смрт без видливи траги на насилство, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатата било дадено за обдукција.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани