Власта ја одложи конститутивната седница на Совет за 14 часот

Ноември 15, 2021

По доцнење од половина час, власта ја одложи конститутивната  седницата на Совет за 14 часот. Советниците од власта не се појавија на седницата, додека советниците од опозицијата СДСМ вклучувајќи ги и коалиционите партнери ЛДП и ДУИ, како и од Поинаку и Левица беа присутни. 

На денешната седница се очекува да биде избран претседател на Советот и да се утврди советничкото мнозинство..

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани