Зет од Дихово ја опожарил колата и вилата на таткото на сопругата

Август 02, 2019
фото интернет фото интернет

Полицијата информира дека -На 02.08.2019 година во 03,00 часот во с.Дихово-битолско, во двор на вила сопственост на Д.М. од страна на неговиот зет за ќерка Р.Р.Џ. (58) било опожарено патничко моторно возило „Опел Корса“ со битолски регистарски ознаки и кровот на вилата, a по претходна расправија. Р.Р.М. е приведен од полициски службеници. Се работи на расчистување на случајот.

 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани