Превентивна активност на СВР Битола за заштита од џебни кражби

Октомври 04, 2022

Денеска (04.10.2022) полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Битола - Отсек за превенција, Полициска станица Битола, инспектори од криминалистичката полиција заедно со портпаролот на СВР Битола во Градскиот пазар во Битола спроведоа превентивна активност за заштита од џебни кражби, под мотото „Заедно до поголема сигурност“. На граѓаните, посебно на повозрасните, покрај практични совети за подобра заштита од џебни кражби им беа поделени и летоци со едукативна содржина. 

310490193 5590783180967422 5968373916555863468 n

310390413 463549552503872 3608113997805376063 n

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани