Жардиниерите на Широк Сокак полни со ѓубре

Септември 27, 2019

Жардиниерите на  Широк Сокак полни се со ѓубре. Кој како стигнал во нив, среде цвеќињата, ги оставил празните лименки и пластични шишиња од пијалоци, како и отпадоци од хартија и се друго. 

70964040 933759873627858 1941743053685391360 n

70859706 2738468462850441 7446597336978948096 n

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани