Вандализам во новиот детски парк, се кршело и се шкртало

Ноември 16, 2019

Вандали ноќеска се изживувале во новиот детски парк сместен во Градскиот парк во Битола . Срушиле реквизити, испишале клупи и делови од опремата во паркот со графити и се потпишале со своите имиња. Ова се случува само неколку дена откако се монтирани и поставени елементитите во паркот, кој допрва го чека официјалното пуштање во употреба. Покрај паркот стои табла на која пишува дека тој е по видео надзор.

69920494 460492554594437 7873650779943337984 n

75521907 768568520254492 2138076900822614016 n

78118432 448781932437635 393869812670922752 n

74408099 572026286941437 2147322792884830208 n

76964383 503323040263541 1931465415989395456 n

А.Б

 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани