2win800x200

„Домаќините“ пустош ги направија младите садници низ градот засадени од „Комуналец“

Декември 04, 2019

„Домаќините“ од градот на конзулите пустош ги нпаравија младите садници кои неодмна ЈКП Комуналец ги засади на улицата Солунска. Фотографиите зборуваат сами за себе.

За овој вандализам од јавното претпријатие напишаа-Додека ЈП Комуналец Битола се труди да придонесува и прави градот Битола да биде убав - некој друг придонесува тоа да ГО УНИШТИ!

78156054 237343470582392 3582940075706548224 o

78322962 237343533915719 442154805675163648 n

А.Б

 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани