Му се запалило возилото на Египјанец и Алжирец на патот Макази-Ѓавато

Јануари 09, 2020
Фото press24 Фото press24

На 08.01.2020 во СВР Битола било пријавено дека настанал пожар во патничко возило „фолксваген пасат” со грчки национални ознаки, управувано од 43-годишен жител на Египет и 30-годишен сопатник од Алжир, додека се движело по магистралниот пат Макази –Ѓавато, во близина на место викано „Свлечиште“. Извршен бил увид и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани