На „Судска“ се запали југо, изгоре сосе гаража

Јануари 04, 2020

Два пожари истворемено, денеска после 14 часот се случија во Битола. 

{YouTube}https://www.youtube.com/watch?v=qN_7BMh6FAc{/YouTube}

На улицата „Судска“, наспроти Нижото музичко училиште, во 14.30 часот, се запали автомобил југо  паркиран во гаража, па изгоре и возилт и објектот. Ова беше причини што попладнево од централното градско подрачје се издигаше густ и црн чад. Интервенираше противпожарната единица, потврдуваат од ТППЕ.

Во исто време гореше и покрив од куќа на улицата „Мирче Ацев„ во непосредна близина на битолската Пожарна, па единицата интевенираше и на овој пожар
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани