2win800x200

Ќерка ја пронашла мртва својата мајка во семејната куќа во центарот на Битола

Јануари 21, 2021

 

На 20.01.2021 во СВР Битола било пријавено дека во куќа на ул.„Стево Патако“ во Битола, А.М (23) од Битола ја пронашла почината нејзината мајка М.Г. (58) од Битола. Смртта ја констатирал лекар од итна медицинска помош Битола. По наредба на Јавен обвинител телото е предадено за обдукција. Увидот го изврши увидната екипа на СВР Битола.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани