24 годишна битолчанка приведена поради поседување на марихуана

Февруари 05, 2021

 

На 04.02.2021 во 11:30 часот во Битола од полициски службеници од СВР Битола е лишена од слобода М.З.(24) од Битола.

По претходно издадена судска наредба и при извршен претрес во дом и помошни простории биле пронајдени и одземени марихуана и семки, а од нејзиниот татко Т.З.(48) од Битола при претресот биле одземени 48 парчиња муниција за карабин.

По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани