2win800x200

34 годишниот битолчанец излетал од коловозот и починал на пат кон болницата

Март 29, 2021

 

На 28.03.2021 околу 16.00 часот на патот Битола – Граничен премин Меџитлија, кај крстосница од с.Бистрица и с.Оптичари, патничко моторно возило „рено меган“ со битолски регистарски ознаки, управувано од А.Б.(34) од Битола, излетало од коловозот. На пат за Клиничка болница Битола возачот починал. По наредба на Јавен обвинител телото било дадено на обдукција, а увид на местото извршила увидна екипа на СВР Битола.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани