Спасовски на средби со битолчани-„Отворен кабинет“ на МВР во Битола

Јули 20, 2023

Проектот „Отворен кабинет“ на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска продолжува во СВР Битола. 

Пред средбата со граѓани, министерот Спасовски ќе има работен состанок и брифинг со раководството на СВР Битола. Министерот Спасовски попладне на граничниот премин Меџитлија ќе оствари средба и со раководството на граничниот премин. 

Извор: МИА

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани