Webp.net gifmaker

 

 
Денес на регионот на ЈЗУ Центар за јавно здравје- Битола потврдени се 7 нови случаи на COVID-19:

Тримесечното бебе кое на 23 август беше регистрирано меѓу седумте заболени битолчани од КОВИД-19, го победи вирусот. Од Министерството за здравство за апла.мк информираат дека бебето оздраве.

Во последните 24 часа се направени 1721 тестирања, а регистрирани се 163 нови случаи на ковид-19 во:

 

 
Денес на регионот за ЈЗУ Центар за јавно здравје- Битола се потврдени 5 нови случаи на COVID-19 

 

 
Денес на регионот на ЈЗУ Центар за јавно здравје- Битола потврдени се 3 нови случаи на COVID-19:
Страница 1 од 16

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани