Поради поправки во вторник можен прекин во водоснабдувањето на улица „Никола Русински“ и околните згради

Мај 09, 2022

ЈП Водовод ги известува граѓаните дена на ден 10.05.2022г. (вторник), поради поправка на овален затворач Ф -150 мм во населба Карпош, можен е прекин во водоснабдувањето на ул. Никола Русински и зградите : (1,5,6,7,8,910,11 и 12) од 9 часот до завршување со санацијата на дефектот.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани