Поради дефект утре прекин во водоснабдувањето на улица ЈНА се до негова санација

Мај 30, 2022

 

Ве известуваме дека на ден 31.05 2022 (вторник), поради дефект на водоводната инсталација на ПВЦ ФИ 90 на ул. Смилевски Конгрес (поранешна ул. Јна) на непарните броеви од број 9 до број 27, ќе има прекин во водоснабдувањето.
 
Прекинот ќе трае до завршување со санацијата на дефектот.
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани