Важно соопштение од ЈП Водовод-утре прекин во водоснабдувањето на делови од Битола поради активности на мрежата

Септември 05, 2023

 

ЈП Водовод известува дека во текот на утрешниот ден 06.09.2023 ( среда), поради изведување на завршни активности од проектот Драгорска - профил 1А и 1Б, односно оформување на два водоводни јазли,  со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците од:

-ул. Охридска (од кружниот тек кај Педагошка па до Црн Мост) и населбите 

- Бадембалари и Баир
- улиците над ул.Илинденска се до О. У. Тодор Ангелевски.
 
Прекинот ќе трае од 8ч. до завршување со активностите.
 
FB IMG 1693926234554
 
 
FB IMG 1693926240880
 
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани