Соопштенија

Здружението на пензионери од Битола на 23.10. 2021 год со волнтерки-пензионерки организира хуманитарна акција за собирање на храна во маркетот ,,Тинех,, Битола 1 под мотото ,, Нахрани 10.000! Приклучи се!…
Јавното пртетпријатие Водовод го санираше големиот дефект на водоводната мрежа во Могила, по што синоќа водоснабдувањето е нормализирано   -На  12.10.2021 (вторник) околу 08:00 часот, по дојавата во SCADA системот …
Акцијата ,,10 милиони евра за 10 илјади инвертери” донесе повеќе високоефикасни инвертер клими за домаќинствата од тоа што се очекуваше. Акцијата спроведена во Скопје, Тетово, Кичево и Битола во текот…
По успешно завршената санација на дефектот во село Логоварди, корисниците во овој дел имаат нормален тек во водоснабдувањето, соопштија од ЈП „Водовод’’. Вчера поради дефект на водоводна мрежа АЗЦ Ф100,…
  Ве известуваме дека денес,  07.10.2021, поради дефект на водоводна мрежа АЗЦ Ф100, во село Логоварди има прекин во водоснабдувањето.
   Поради дефект на примарна водоводна мрежа   на ул."Филип Втори Македонски" ( Иван Милутиновиќ), во прекин ќе биде   водоснабдувањето за корисниците од овој дел на градот, информираат од ЈКП Водовод. 
Во организација на велосипедските клубови „Пелистер“ и „15Мај“, како и Велосипедската федерација на Македонија се организира Државно ридско првенство на 03.10 со старт во 12:00 часот пред Гранд Премиер во…
Се известуваат пензионерите, членови на ЗП Битола, дека акцијата за запишување на ваучери се прекинува , согласно Изборниот Законик, се до целосното завршување на локалните избори. Сите поднесени документи за…
АД ЕСМ и РЕК „Битола“ на своите вработени и сите граѓани на Република Македонија им го честитаат 8 Септември, Денот на независноста. 
Извршниот одбор на Здружението на пензионери за општините Битола, Новаци и Могила под претседателство на Даница Петличкова на денешната седница го прифати полугодишниот извештај за првите шест месеци од годинава…
ЈКП Водовод ги известува своите корисници дека во текот на утрешниот ден (12.08.2021) ќе има прекин во водоснбдувањето на ул. Васко Карангелевски и дел од ул. Игнат Атанасовски. Екипите на…
Согледувајќи ја состојбата со високите температури во земјата, Здружението на пензионери од Битола, денес претпладне организира акција за доделкување вода на оние граѓани кои чекаа во редици да завршат одредени…
Фабриката за опрема и делови од Битола им го честита националниот празник Илинден на сите граѓани на Република Северна Македонија. Одбележувајќи 118 години од Илинденското востание и 77  години од Првото…

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани